Cena tvorby webových stránek

Kvalitní tvorba webu se odráží především na ceně. Kvalita a rozsah nabízených služeb se mohou u jednotlivých společností značně lišit. Také cena za hodinu práce může být u různých firem naprosto jinak nastavena. Malé společnosti a živnostníci nabízejí své služby orientačně za 200 korun za hodinu práce. Ty větší a specializované firmy si mohou dovolit svou práci hodnotit od dvou tisíc korun nahoru. Je to převážně tím, že mají dobré jméno a postavení na trhu a jsou žádané.

I přesto, že se vám může částka dvou tisíc korun za hodinu zdát hodně, nutně to neznamená, že je výsledná práce dražší než u malé firmy. Velké společnosti mají moduly, se kterými pracují. Znamená to, že vaši webovou stránku poskládají jako jednoduchou skládačku s nápovědou. Stačí potom na hotovou skládanku přidat design webu. Tyto velké společnosti mají na každý krok vývoje stránek svůj proces a k němu přiřazené odborníky. Díky tomu je vývoj takových stránek podstatně rychlejší.

Důležitý je také test webu. Ve velkých firmách pracují také testeři, kteří jsou pro tuto práci speciálně vyškoleni. Před nasazením vašeho webu otestují jeho funkčnost a bezchybnost. Na rozdíl od živnostníků, kde programátor pracuje také jako tester. Větší firmy často nabízejí rovněž podporu a aktualizace po celou dobu provozu webových stránek. Při výběru firmy je na zvážení, zdali firma disponuje vyškoleným personálem a jestli najdete pozitivní hodnocení jiných klientů.