Reklama a propagace webových stránek

Reklama a propagace webových stránek a tvorba webu je spojena neviditelnou nití, která tyto úkony spojuje po celou dobu fungování internetových stránek.  Již od samého počátku tvorby webu je potřeba nastolit marketingový plán aktivit. Samotné marketingové aktivity se rozdělují na online a offline.

Marketingové aktivity a celková reklamní propagace webových stránek musí být správně načasována. To znamená, že by všechny potřebné kroky měly být přesně naplánovány k určitému datu a termínu. Můžete mít reklamní kampaně k různým příležitostem- sezónní, ale i vlastní - např. výročí prodejny, firmy. K výročí firmy stojí za to také změnit webdesign. Oblíbenou formou reklamy a propagace webových stránek se stává připojení odkazu a stránky na sociální sítě. Jedná se o jakousi skupinu, do které se přidávají uživatelé a na e-mail jim přicházejí novinky a aktualizace z dané stránky. Tato forma je nenásilná a zdarma.

Dalším reklamním systémem je varianta zaplacení ustavení své webové stránky na předních pozicích. Znamená to, že pokud by někdo hledal vámi nabízené zboží nebo službu, vaše webové stránky by se zobrazovali na úvodní stránce v popředí. Na mnoha fultextových vyhledávačích jsou zvýrazněny tučně nebo barevným ohraničením. Tyto služby jsou placeny měsíčním paušálem přímo fultextovému vyhledávači. Na internetu najdete mnoho marketingových společností, jejich činností je propagace webu, a které vám se vším pomůžou a zařídí ji.